Telefon/Fax: +36 1 430-0186; +36 1 368 7818; mobil: +36 30 316 3106
E-mail: titkarsag(pont)aquincum(kukac)ebtk(pont)hu

ápr27
Nyomtatóbarát változat Hír létrehozása pdf formátumban

Másodikosok az Óbudai Futófesztiválon

Teljes nézet
Aktív szombatot ígért az idén már negyedik alkalommal megrendezett Óbudai Futófesztivál a pünkösdfürdői gáton. Több távon indulhattak a regisztrálók, ki-ki edzettségének megfelelően.

A másodikos sportszerető tanító nénik mozgósították szinte az egész évfolyamot, gyermekeket, szülőket egyaránt.

A 2.c-ből 12-en futották le a rövidtávot (2015m) Sallai Marcsi néni vezetésével. A legfiatalabb futó egy kistestvér volt, aki még csak jövőre jön iskolába. A hosszabb távokra is akadt egy-két vállalkozó szülő. Végül 3 hölgynek (2 anyuka és a tanító néni), 2 apukának és 7 kisgyermeknek a nyakába akasztottak érmet a célban.

A 2.d-ből több mint 10 gyermek és a szüleik indultak neki a teljesítésnek Csoma Csilla tanító nénivel. Egy anyuka és Sziklai Fanni tanító néni bevállalták a félmaratont, amit szép időeredménnyel teljesítettek.

A 2. a osztály az egész napot a Duna parton töltötte. 16 kisgyerek, szülők, testvérek és a két tanító néni vágtak neki a rövidtávnak. Mindenki számára nagy élmény volt, hogy Benedek Tibor olimpikontól kapták meg az érmeket. A 7 km-es távon 3 szülő és Borbás Martina tanító néni is elindult és célba is ért. Örömünkre a versenyszámot Dezső Sándor aquincumos apuka nyerte meg. A 21 km-t váltóban teljesítette Budai Judit tanító néni, valamint Ilku György és Varga Zoltán apuka, s teljesítményükkel az élen végeztek.

A versenyszámok között a gyerekek sárkányhajóztak. Ételről, italról a szülők gondoskodtak jó hangulatú piknik keretében. Hatalmas volt a szurkolás az éppen pályán lévőknek, de maradt idő a kötetlen beszélgetésekre is. Tartalmas, sportos, élményekkel teli napunk volt.

Gratulálunk mindenkinek az elért eredményekhez! Mi, tanító nénik azt gondoljuk, a felnőttek személyes példamutatásával, ilyen nagyszerű programokon való részvétellel közelebb lehet hozni a sport szeretetét a gyermekekhez. ...fotók