Elérhetőségek


Fenntartó: Klebelsberg Központ
Észak-Budapesti Tankerületi Központ

1033 Budapest, Fő tér 1.

Aquincum Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
1031 Budapest, Arató Emil tér 1.
OM azonosító: 034848
Telefon/Fax: +36 1 430-0186; +36 1 368 7818; mobil: +36 30 316 3106
E-mail: titkarsag(pont)aquincum(kukac)ebtk(pont)hu


Véletlenszerű Képek

Március 15.
2015/2016 - Március 15.
Képek: 23
nov19
Nyomtatóbarát változat Hír létrehozása pdf formátumban

Mesék éjszakája


Mesék éjszakáját hat évvel ezelőtt rendeztünk először iskolánkban. Szülők, gyerekek és pedagógusok hozták el kedves meséjüket, és ajándékozták, ajándékoztuk meg egymást a mesélés és mesehallgatás varázslatos élményével. Az apró gyerekek áhítattal próbálták ki a mesemondó széket, ha megüresedett. Úgy tekintettek körül, mintha onnan, a székből csakugyan ráláthatnának a mesebeli üveghegyekre, az Óperenciás-tengerre... Sosem felejtem el, amikor egy elsős fiúcska, megkérdezte tőlem: "Ha a barátommal kimegyünk a folyosóra, és kitalálunk egy mesét, előadhatjuk?" Egy békáról szóló kedves mesét kerekítettek. A mese igézetét, varázsát éltük és éljük át évről évre ezeken az estéken.
Az idei alkalmunkat is Szerényi Domokos, 5.c osztályos növendékünk nyitotta meg nagyszerű tekerőjátékával. Az ifjú népzenész bemutatta hallgatóságának különleges hangszerét is, amelyben szinte "egy egész zenekar van elbújtatva".

A meseíró pályázat díjazottjai meséltek először: Kardos Márton, Horváth Viktória, Sárossy Patrícia. Ezután az erdélyi Farkaslakán született Erzsi néni beszélte el ízesen a kürtős kalács készítésének titkait. Kóstolót is hozott bőven. Élvezetes volt Nika néni megjelenítő meseolvasása, s hallhattunk a két ifjú angol anyanyelvű tanárunktól is egy-egy mesét angolul. Évről-évre kedves és várt vendég körünkben Balázs Ágnes meseíró, aki a legújabb könyvét mutatta be nekünk.

Ezen az estén nyolc osztálytól láthattunk jobbnál jobb mesejátékot. Igazi színházi élményben volt részünk. Szerepeltek: a 2.d (Weöres Sándor versek), a 3.c (Az irigy testvér), a 4.c (A róka és a holló - Romhányi J. variációi), az 5.b (Jakab és a zab), az 5.c (La Fontaine: Állatmesék), a 6.a (Szegény Dzsoni és Árnika), a 6.b (Szökevény szeplők) a 8.a osztály (A székely asszony, Gyalog galopp), valamint a néptánc szakkör (Az aranyszőrű bárány). Végül Galajda János tanár úr és Solymosi Tamás bá' tolmácsolásában ízelítőt kaptunk Lin-Csi apát tanításaiból.

A mesehallgatáson kívül más termekben játszóház, kézműves és ÖKO kuckó várta a gyerekeket. Készíthettek rongybabát, logikai és építőjátékokkal játszhattak, mesefilmeket nézhettek, nyuszit, tengerimalacot lehetett simogatni.
A táncházban szatmári csárdást és moldvai táncokat jártunk Széles Szilvia tanárnő vezetésével.

Ezeken az estéken azonban a legnagyobb csodát a gyerekek jelentik, ahogyan az újabb és újabb meséket kíváncsian, friss lélekkel fogadják. Bizony, a fantázia és a lélek táltos lova a mese. Fotóalbum megtekintése...

Keményné Bánfi Magdolna