(Kategória: Általános)
Küldte: ptdemeter
2018. április 18.

Teljes nézet
Múlt hét szerdán negyedik korcsoportos csapatunk is kiharcolta a kerületi döntőbe jutást, így iskolánk minden korosztályban kerületi döntős lett. Ezt nem sok iskola mondhatja el magáról; idén senki más!
Pénteken a 7-8. osztályos csapatunk a negyedik helyet szerezte meg a kerületi döntőben. Gratulálunk nekik: Molnár Alex 7.a, Hadnagy Bence 7.b, Tárkányi Dániel 7.b, Zsin Olivér 8.a, Balogh Barnabás 8.b, Lehel Patrik Márk 8.b, Tamási László 8.b, Hidegkuti Nándor János 8.c.

Hétfőn harmadik korcsoportos csapatunk bizonyíthatott a kerületi döntőben, ahol a bronzérmet sikerült kiharcolnia. A csapat: Lehel Roland 5.a, Kovácsréti Áron 5.a, Száraz Márton 5.d, Nagy Botond 6.a, Nagy Zsombor 6.a, Brandner Dániel Gyula 6.b, Friedrich Bence 6.c, Kardos Márton Csaba 6.c.

Kedden délelőtt 11 csapat részvételével került sor az első korcsoportos Labdarúgás Diákolimpia Budapesti Döntőjére, ami az Országos Bajnokság megelőző szintje. Iskolánk csapata nagy meglepetésre parádés játékkal, hibátlanul nyerte a csoportját, és a döntőbe kerülésért vívott csatát is megnyerte a kispesti Eötvös iskola csapata ellen. A döntőben a Csík Ferenc iskola csapata ellen már izgalmasabban alakult: 3-3-as döntetlennel vártunk a döntő ütközetre a házigazda Gloriett Sportiskola csapata ellen, akiket a csoportmeccsek során már legyőztünk egyszer.

Sajnos a döntőben nem sikerült a bravúr, a Gloriett iskola négyfős edzői stábja örülhetett a győzelemnek, második lett a Csík Ferenc Iskola csapata, és iskolánk történetében először az Aquincum Iskola csapata állt a dobogó harmadik fokán. Gratulálunk Budapest harmadik legjobb csapatának: Érsek Márk 2.b, Kovács Botond András 2.c, Máthé Gergely 2.c, Varga Bertalan 2.c, Puskás Gergő 2.d, Schmuck Botond 2.d, Báti Bálint Tibor 3.c, Földes Márton Gábor 3.c, Nagy Benedek Botond 3.c.

Tittmann Tamás testnevelő

Ezen hír származási helye: Aquincum Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola