Elérhetőségek


Fenntartó: Klebelsberg Központ
Észak-Budapesti Tankerületi Központ

1033 Budapest, Fő tér 1.

Aquincum Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
1031 Budapest, Arató Emil tér 1.
OM azonosító: 034848
Telefon/Fax: +36 1 430-0186; +36 1 368 7818; mobil: +36 30 316 3106
E-mail: titkarsag(pont)aquincum(kukac)ebtk(pont)hu


Véletlenszerű Képek

Alsós farsang
2014/2015 - Alsós farsang
Képek: 107
aug26
Nyomtatóbarát változat Hír létrehozása pdf formátumban

Angol nyelvi tábor Ceglédfürdőn

Teljes nézet
Az idei évben ismét „összevont” tábort szerveztünk a 4. és 5. osztályosok számára, 52 fővel, 6 kísérő pedagógus részvételével. Táborhelyünk a Ceglédfürdői Diáktábor volt, ahol már visszajáró vendégként fogadtak bennünket.
A tábor ideális helyszíne volt a kötött programoktól kezdve a szervezett kirándulásokon át, a kötetlen tevékenységekig. Az időjárás is kegyes volt hozzánk, néha talán még túl melegen is sütött az augusztus elei nap. Így aztán kétszer is éltünk a strandolás lehetőségével, melyet a gyerekek nagyon élveztek.

Az együtt töltött öt nap napirendje változatosan alakult: részt vehettünk terepi vezetésen, amelynek során a környék nevezetesebb növényeit ismerhettük meg, de megfigyelhettük a parlagfű agresszív terjeszkedését ott, ahol az erdőt kivágták. Készíthettünk tutajt a nád leveléből és tücsköt a szappanvirág belsejéből.

Három különleges helyszínen is jártunk: egy pincelátogatás erejéig Kökény Benő borosgazda vendégei voltunk, aki a látogatás után meggyszörppel és pogácsával vendégelte meg a gyerekeket. A kvíz kitöltése egyben tükör is volt, mennyire figyeltek a gyerekek a látogatás során: a három hibátlan kérdőív tulajdonosa külön nyereményen is részesült (Egyedi Boglárka, Hámori Szilvia és Tósoky Cecília), de a lovas kocsikázás élménye és a boroshordók, hatalmas tartályok látványa sokaknak jelentett új élményt.

Az egyik napot Cegléden töltöttünk, ahol a Kossuth Múzeum megtekintése mellett két másik helyszínre is ellátogattunk: Kálmán József magán Dob-Múzeumába, ahol a rengeteg dobszerkó megtekintése után rövid dob-koncertet is élvezhettünk, illetve Bencze Márton gyapjúfeldolgozó kisüzemébe, ahol a gyapjú és nemez előállításának lépéseit ismerhettük meg. Mindenki szőhetett a szövőszéken, illetve nemezlabdát is készíthetett. Mindkét helyszín a maga nemében párját ritkító, így csak ajánlani tudjuk a Ceglédre látogatóknak!

Utolsó külső helyszínünk a „Tanyaprogram” keretében zajlott, ahol is különféle háziállatokat tekinthettünk meg, a bátrabbak (és sokan voltak!), lóhátra pattanhattak, de láttunk csikós bemutatót is.
Az egésznapos ceglédi kirándulást kivéve minden nap három-három angol foglalkozást is tartottunk, ahol Ancsa néni, Anita néni és Kati néni vezetésével változatos feladatokat oldhattak meg a 14-15 fős csapatok. Témáink: Cegléd földrajzi elhelyezkedése, fafajok, madarak, éjszakai állatok, nyelvtörő, Kossuth élete, sorversenyek stb.

A maradék szabad időben volt mód sportolásra, (frizbicsata) társasozásra, kézműveskedésre is. Sok szép alkotás született, melyek egyben tárgyi emlékei az együtt töltött napoknak.

Az utolsó napon az alkonyatba nyúló gyümölcsjáték pedig feltette az i-re a pontot: „jó mulatság, férfi munka volt!”
A helyi táborvezetőségtől sok dicsérő szót kaptunk. A gyerekek jókedvűen, de a szabályokat betartva, amikor kellett, fegyelmezetten viselkedtek. A néhány darázscsípést leszámítva balesetmentes tábort zárhattunk.

Köszönet minden táborozónak, de különösen a kísérő kollégáknak (a fent említetteken kívül Gátiné Herbály Katalin, Villányiné Galatin Anna és Wenzel Réka) a felejthetetlen napokért.

Ráczné Schanda Katalin (táborszervező)