Telefon/Fax: +36 1 430-0186; +36 1 368 7818; mobil: +36 30 316 3106
E-mail: titkarsag(pont)aquincum(kukac)ebtk(pont)hu

Köszönjük!

Teljes nézet
máj29

Gratulálunk Zsófi néni!

A hétvégén megrendezett Szilvásvárad Maraton mountain bike versenyen Imre Zsófia testnevelőnk aranyérmet szerzett.
Büszkék vagyunk Zsófi nénire, aki 2014 óta zsinórban ötödször állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.
máj29

Szép volt fiúk!

2018. május 27-dikén, vasárnap rendezte meg a Békásmegyeri Vándor Kerékpáros Klub ez évi kerékpáros kupájának első fordulóját. A teljesítménytúra 35 km-es távját sikerrel teljesítette az iskolánk 2.c osztályos csapata: Máthé Gergely, Magyari Ábel, Reppa Olivér Gábor.
máj28

Sportdélelőtt alsósoknak

Május 23-dikán, szerdán az alsó tagozatos tanulók rendhagyó testnevelés órán vettek részt, előre hozva ezzel a Kihívás napját. A gyerekek évfolyamomként vették birtokba a három helyszínen kialakított pályákat.

A tornateremben Zsófi néni akadályaival kellett megbirkózniuk a gyerekeknek. Bár többször is elhangzott, hogy az ügyesség a fontos, nem a gyorsaság, a csapatokban buzgó versenyszellemnek köszönhetően ráadás körökre is volt lehetőség. A száguldozó ifjakat Péter bácsi a kézjelzéseivel olyan tökéletesen irányította, hogy talán még a közlekedési rendőrök is tanulhatnának tőle.

Az műfüves pályán különböző fogójátékokkal várták a 7. osztályos lányok a kicsiket. Mintha a jövő testnevelő tanáraival lett volna dolgunk. Határozottan, pontosan vezették a játékokat. Ha lett volna még időnk szívesen maradtunk volna még.

A harmadik állomáson Rácz Kati néni fogadott bennünket csapatmunkát és ügyességet is igénylő váltóversennyel. Kiderült, hogyan lesz a kígyó fejéből a farka, hogy nem is olyan könnyű szárnyas labdával célba dobni, és hogyan lehet egy „sérült” labdát hordágyon szállítani.

Köszönjük az élményt a szervező kollegáknak és a segítő felső tagozatosoknak! Kellemesen elfáradtak a gyerekeink, így nem esett nehezükre leülni tanulni a következő tanórában.

Szíjártó Bettina
máj28

A sirály a király?

Az olvasás szeretete, az olvasóvá nevelés az alsó tagozatos magyart tanító pedagógusaink egyik kiemelkedő feladata. Ennek jegyében ebben a tanévben iskolánk 2. és 3. évfolyama magyarórákon közös élményt szerezve olvasta el Bosnyák Viktória: A sirály a király? c. meseregényét, amely az olvasási élmény mellett nyelvtani ismereteket is megerősített a j-ly témakörben.Az írónő színpadra „álmodta” a mesét, s május 24-dikén 300 gyerek (1-3. évf.) megtudhatta, hogy igen: a sirály a király!

Több szempontból is rendhagyó volt ez az irodalomóra. Hiszen annál nagyobb élmény, hogy találkozhassunk a könyv írójával, az olvasó számára kevés van. S mindezt még emelkedettebbé tette az, hogy az olvasott művet meg is elevenítette a gyerekek számára.

Köszönjük a támogatást az Aquincum Iskoláért Alapítványnak, s ezzel egy felejthetetlen gyermeknapi élményt szereztek diákjainknak. ...fotók

Scheibli Zsuzsanna
máj27

Heti étlapok

máj24

Versenyeredmény

Doszpoth Luca (2.d) a ritmikus gimnasztika Országos Bajnokságon egyéni 8. helyezést, csapatban pedig 1. helyezést ért el. Gratulálunk versenyzőnknek!
máj23

Ez igen!

Bánki Borka (7.b) és Kömpf Gréta (8.b) aquincumos színekben megnyerték a Strandröplabda Diákolimpia Országos Döntőjének IV. korcsoport nyílt bajnokságát! Szívből gratulálunk!
máj23

Gratulálunk versenyzőinknek!

Altorjay Virág (8.b), Bánki Borka (7.b) és Kömpf Gréta (8.b) tanulóink csapatukkal, a Vasas SC-vel aranyérmet szereztek az U16-os röplabda magyar bajnokságban.
máj22

Szép volt Andris!

Adorjáni András (4.b) a Zalaegerszegen megrendezett Judo Diákolimpián B32 kategóriában ezüstérmet szerzett.
Gratulálunk sportolónknak!
máj22

Gratulálunk Bence!

Galó Bence 4.a osztályos tanuló a Judo Diákolimpia döntőjében, a B 29 kg-osok versenyében aranyérmet szerzett.
máj21

máj18

Gratulálunk Luca!

Doszpoth Luca (2.d) a Hort SE színeiben a KTC-Vuelta Ritmikus Sportgimnasztika Kupán 3. helyezést ért el.
máj15

Ragyogó eredmény HIP-HOP táncban!

Carra Carolina 3.d osztályos tanulónk a hétvégén Tánc Európa Bajnokságon vett részt Zágrábban, ahova kvalifikációs versenyen keresztül szerezte meg a részvételi jogot. HIP HOP show gyerek II. kategóriában (8-13 éves korosztály), a legfiatalabb versenyzőként szerezte meg az előkelő 5. helyet!
Szívből gratulálunk, és nagyon büszkék vagyunk az eredményére!
(A képen edzőjével, Bolla Mariannal látható.)